Porady

3 zestawy LEGO® Harry Potter na każdą kieszeń

harry potter lego
Posted by admin

Świat Harry’ego Pottera zachwyca nas już od wielu długich lat. Przez ten czas zaczarował dzieciństwo milionów ludzi na całym świecie. Magii ulegali zresztą nie tylko najmłodsi, ale i zupełnie dorośli, więc wśród fanów tej franczyzy znajdziemy właściwie każdą grupę społeczną. Wiele z tych osób marzy o tym, by wznieść swój własny zamek Hogwart i zbierać fascynujące zestawy LEGO® rozbudowujące ich ulubione uniwersum. Niestety takie hobby wiąże się z kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Udowodnimy jednak, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, aby poczuć frajdę związaną z konstruowaniem swojego zaczarowanego świata. Oto 3 zestawy LEGO® Harry Potter na każdą kieszeń!

Expecto Patronum

Któż nie pamięta tej emocjonującej sceny z finału Więźnia Azkabanu! Niezależnie od tego, czy wspomnimy sobie książkę J. K. K. Rowling, czy doskonały film w reżyserii Alfonso Cuarona, pierwsze w pełni udane zaklęcie Patronusa Harry’ego przyprawia o dreszcze. To wtedy bohater pokonał dementorów i uratował Syriusza Blacka. W zestawie Expecto Patronum pojawiają się zarówno figurki Młodego Czarodzieja i jego ojca chrzestnego, jak i dwóch strażników z Azkabanu. Nie mogło oczywiście zabraknąć także półprzezroczystego jelenia, czyli patronusa głównego bohatera.

Pokój Życzeń w Hogwarcie

hogwart

Choć Pokój Życzeń to temat na przynajmniej kilka zestawów, z których każdy mógłby zawierać tysiące elementów, producent zdecydował się wypuścić na rynek skromny komplet skupiający się na minifigurkach. Znajdziemy tu postać Harry’ego, Hermiony i Luny Lovegoood. Bohaterom towarzyszy parę akcesoriów z tytułowego pokoju, które pozwalają im ćwiczyć zaklęcia w ramach Armii Dumbledore’a. To doskonały wybór dla kogoś, kto chce poczuć magię tego uniwersum, a przy okazji trochę zaoszczędzić.

Powrót Voldemorta

To jedna z najbardziej pamiętnych scen w historii Harry’ego Pottera, a zarazem kluczowa dla całej fabuły. Powrót Voldemorta w finale Czary Ognia sprawił, że cały magiczny świat stanął w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Mimo tak wielkiej wagi tych wydarzeń, marka LEGO® wybrała niewielki zestaw do ich zobrazowania. Znajdziemy w nim minifigurki Harry’ego, Voldemorta, Glizdogona i zamaskowanego śmierciożercy. Teraz każdy może opowiedzieć własną wersję tej historii.

LEGO® Harry Potter w sklepie salonklocków.pl

Nawet jeśli nie możesz pozwolić sobie na wielką makietę zamku Hogwart składającą się z ponad 6000 elementów, możesz poczuć magię zaczarowanego świata. Wszystkie zaprezentowane powyżej zestawy dostępne są w sklepie salonklocków.pl w cenie poniżej 100 zł.

Related Post