Porady

Co zrobić, gdy dziecko nie chce otworzyć ust u dentysty?

Posted by admin

Czy odczuwasz frustrację lub niepokój, ponieważ Twoje dziecko nie chce otworzyć buzi przed dentystą? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc Twojemu maluchowi w udanej wizycie w gabinecie dentystycznym. Poniższe triki mogą pomóc zachować zdrowie psychiczne i sprawić, że wizyta u dentysty będzie dziecinnie prosta. Nie bój się skorzystać z więcej niż jednej z poniższych wskazówek, aby pomóc maluchowi otworzyć się na dentystę.

toddler opening mouth at dentist

1. Przygotuj się do wizyty

Nie wystarczy po prostu powiedzieć maluchowi, że wkrótce odwiedzi dentystę. Zamiast tego spróbuj użyć języka przyjaznego dziecku, aby wyjaśnić, co będzie się działo podczas wizyty. Omów wszystkie elementy wizyty, od siedzenia w poczekalni po pozwolenie higienistce stomatologicznej na policzenie zębów. Może się okazać, że im więcej informacji podasz, tym więcej pytań zada Twoje dziecko. Ciekawość może pomóc i złagodzić niepokój związany z wizytą!

2. Przeczytajcie razem książkę

Wybierz się na wycieczkę do lokalnej biblioteki lub księgarni, aby znaleźć książkę o postaci, która idzie do dentysty. Możesz nawet znaleźć książkę z konkretną postacią, którą Twoje dziecko pokocha! Usiądźcie razem i przeczytaj głośno książkę swojemu maleństwu. Pozwól maluchowi przestudiować obrazki, aby zobaczyć, co się dzieje. Wskaż narzędzia dentysty, aby zobaczyć, czy Twoje dziecko je zauważy, kiedy samo odwiedzi gabinet. Doświadczenie czytania książki z dzieckiem może sprawić, że zbliżająca się wizyta dentystyczna będzie dla Ciebie ekscytującą przygodą!

3. Zaplanuj przejście

Jeśli maluch odczuwa duży niepokój związany z wizytą u dentysty lub odmawia otwarcia ust przed dentystą, możesz umówić się na wizytę. Ten rodzaj wizyty pozwala Twojemu dziecku spotkać się z członkami personelu i dentystą w sytuacji kontrolowanej, kiedy jego lęk nie jest zbyt duży. Twoje dziecko może zobaczyć aparaty rentgenowskie, usłyszeć dźwięk próżni dentystycznej i ewentualnie pobrać próbkę fluoru. To doświadczenie sprawia, że ​​kolejna wizyta jest bardziej komfortowa dla malucha, ponieważ gabinet dentystyczny nie wydaje się taki dziwny ani przerażający za drugim razem.

4. Graj w udawanie

Kiedy ty i twój maluch bawicie się, spędzajcie trochę czasu udając dentystę. Możesz urządzić gabinet udawanego dentysty w pokoju dziecka. Jako pacjentów używaj pluszowych zwierzątek i lalek. Wyobraź sobie, jak wiele radości będziecie mieć Ty i Twoje dziecko udając, że myjecie zęby pluszowego zwierzaka i udając, że sprawdzacie usta lalek pod kątem ubytków. Możesz kupić dziecku prawdziwą szczoteczkę do zębów i lusterko dentystyczne, aby używać go udając dentystę. Pozwolenie maluchowi spędzić trochę czasu w roli dentysty może pokazać mu, że wcale nie jest on taki straszny.

Related Post