Porady

Czego pragną Polacy? Mieszkania od dewelopera Kraków

Posted by admin

Prawdą jest, że Polacy od przynajmniej dwóch dekad bogacą się znacznie szybciej niż przed tym okresem. Badania pokazują, że jedną z ulubionych form inwestycji w kraju nad Wisłą są nieruchomości.

Do skarpety czy dla dewelopera?

Dla sporej liczby osób jest to podstawowy dylemat. Formy inwestycji oparte o grę na giełdzie czy umieszczanie pieniędzy na lokacie nie dają tak satysfakcjonujących wyników, jak wynajem mieszkania. Trudno się dziwić. Popyt stale rośnie. Każdego roku rzesze ludzi migrują do wielkich miast w celu ułożenia sobie życia i kariery. Najczęściej ludzie przyjeżdżają na studia, a później zaczynają układać sobie życie. Własne mieszkanie, ślub, dziecko albo kariera w wielkiej korporacji.  Niestety nie każdy może pochwalić się mieszkaniem w centrum miasta odziedziczonym po dziadku, bądź zdolnością kredytową pozwalającą na kupno własnego mieszkania. Jednak dla tych, dla których gotówka albo zdolność kredytowa nie stanowi przeszkody, często mają tylko jeden cel: mieszkania od dewelopera Kraków.

Moda na szybki zarobek

Kapitał rodzi kapitał. Frazes ten pasuje do sfery inwestycji w nieruchomości jak nigdzie indziej. Ceny wynajmu mieszkań w większych miastach są wysokie w odniesieniu do średnich zarobków. W ostatnich latach branża związana z kupnem mieszkań rozkwita. Pojawiły się nowe formy monetyzacji nieruchomości. Poza standardowym wynajmem mamy też wynajem krótkoterminowy – z wysoką stopą zwrotu, jednak wymagający zaangażowania. Pojawiła się także moda na tzw. flipy, czyli kupno i sprzedaż mieszkania w krótkim czasie, mająca na celu podniesienie wartości nieruchomości, czyli krótko mówiąc – zysk. Branża szkoleniowa w tej materii przechodzi prawdziwy rozkwit. Występują w niej młodzi biznesmeni w roli finansowych guru mających na koncie nawet kilkadziesiąt dokonanych transakcji. Nic dziwnego w popularności tego fenomenu – ludzi przyciąga obietnica szybkich i sporych zysków, relatywnie bez dużego nakładu pracy.

Bez ryzyka nie ma zysku – mieszkania od dewelopera Kraków

Fakt, że często nie udaje się w łatwy sposób podnieść ceny mieszkania bądź znaleźć klienta w sensownym czasie. Zazwyczaj wchodząc w branżę bez należytego przygotowania, jesteśmy skazani na naukę na własnych błędach. Pułapki, które czekają na młodych inwestorów, rozstawione są na każdym kroku. Bywa, że mieszkania są zadłużone albo inne osoby mają do nich uzasadnione roszczenia. Bywają liczne problemy natury technicznej jak dostęp do mediów, wilgoć, czy ogólny stan budynku. Samemu łatwo wpuścić się w koszty. Wygląda na to, że mieszkania od dewelopera Kraków stanowią solidną bazę dla przyszłego inwestora. Przejrzyste i jasno określone warunki sprzedaży, stan techniczny na najwyższym poziomie czy nowoczesne rozwiązania projektowe, to nie jedyne zalety. Jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania, niemal zawsze jest to inwestycja, a nie wydatek. Łatwa forma uzyskania dochodu na podstawie posiadanego mieszkania jest jednym z podstawowych powodów, dla których Polacy decydują się na taki sposób lokowania swoich pieniędzy.

Related Post