Porady

Czym kierować się przy wyborze materiału ławek do przestrzeni miejskiej?

ławki miejskie
Posted by admin

Są idealnym miejscem do czytania książki, obserwowania ludzi, spotkania się ze starym przyjacielem lub po prostu zanurzenia się w otoczeniu. Ławki miejskie z oparciem – bo o nich mowa, są nawet sprzymierzeńcem marketingu, bo mogą zachęcić do przebywania potencjalnych klientów w pobliżu Twojej firmy, sklepu czy parku. Zachęcają do tego, by zwolnić, dać sobie przerwę, usiąść na chwilę.

Warto je mieć, ale zanim zamówisz i zainstalujesz idealną ławkę dla swojego obiektu, ważne jest, aby poznać różne materiały, które wpływają na to, jakie ławki ostatecznie zamówić.

Dlaczego warto zamówić nowe ławki miejskie z oparciem?

Jeśli wymieniasz obecne ławki, możesz zadać sobie pytanie: „po co to w ogóle robić?”. Istnieje ogromna różnica między ławką wysokiej jakości a taką, która jest już widocznie zużyta. Jeśli myślisz, że Twoje stare ławki wciąż mają w sobie trochę życia, rozważ dokładnie to, że i tak nowe, wysokiej jakości ławki, które są czyste i solidne zachęcają do tego, by na nich usiąść. Tworzą przestrzeń, która jest schludna i dobrze utrzymana. Dlatego właśnie warto zainwestować w nowe ławki miejskie z oparciem, a gdy już się na nie zdecydujesz powinny być pierwszorzędne i w takim wyborze chcemy Ci pomóc, wskazując na najważniejsze cechy ważne przy ich wyborze.

Materiał ławki miejskiej – jaki wybrać?

Do najpopularniejszych materiałów na ławki miejskie z oparciem należą:

  • metal,
  • plastik pochodzący z recyklingu, 
  • beton,
  • drewno.

Chociaż jest jasne, że Twój obiekt może potrzebować ławek w parku, nie jest jasne, który typ ławki jest dla Ciebie odpowiedni. Każdy z materiałów, z których wykonane są ławki, jest idealny do różnych celów – przeczytaj uważnie, aby znaleźć idealne dopasowanie do swojej przestrzeni. 

Metalowe ławki miejskie

Ławki metalowe należą do jednych z najtrwalszych na rynku. Zwłaszcza te najbardziej nowoczesne, które pokryte są grubą powłoką termoplastyczną lub powłoką proszkową, chroniącą ławkę przed rdzą i warunkami atmosferycznymi. To pozwala metalowe ławki miejskie utrzymać w dobrym stanie przez lata i to bez konieczności wymiany czy napraw. 

Ławki miejskie z tworzywa sztucznego

Ławki z tworzywa sztucznego, a szczególnie tego pochodzącego z recyklingu są idealne z powodu swojej wytrzymałości i trwałości, odporności na gnicie i wypaczenia, minimalnej konserwacji oraz nowoczesnego, czystego wyglądu przypominającego klasyczne drewniane ławki. 

Klasyczne drewniane ławki

Drewniane ławki to klasyka. Są wygodne do siedzenia, zapewniając jednocześnie tradycyjny wygląd pasujący do otoczenia. Niestety drewniane ławki wymagają wysokiego stopnia konserwacji, ale jeśli zależy Ci na utrzymaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu – może to być warte dodatkowych kosztów i wysiłku. 

Ławki nowoczesne z betonu

Beton jest nie tylko wyjątkowo trwały, ale także stanowi prostą, minimalistyczną ławkę. Może mieć piękną, błyszczącą powierzchnię. Jeśli zależy Ci na ultra nowoczesnym wyglądzie przestrzeni – nie patrz dalej niż właśnie ławki betonowe.

Related Post