Porady

Druga kuchnia – jak ją zaaranżować?

Posted by admin

Dziesięć lat temu, gdyby ktoś powiedział mi, że pewnego dnia zdecyduję się zmniejszyć kuchnię, zarechotałbym mu w twarz. W końcu dzięki mojej pracy zawodowej jako autorka artykułów kulinarnych – a także dzięki mojej pracy jako mama małego chłopca z niezaspokojonym apetytem – jest to pomieszczenie, w którym spędzam około 88% swojego życia na jawie. Jednak w zeszłym roku, kiedy moja rodzina rozpoczęła remont domu szeregowego z 1906 roku w Windsor Terrace na Brooklynie, dokonałam właśnie takiego wyboru. Powód: chciałam zrobić miejsce na zmywalnię.

https://s.wsj.net/public/resources/images/B3-GC836_202002_M_20200214120928.gif

Nie myśl, że przesadziłam z „Masterpiece Theatre”, zapewniam was: przeprowadzam renowację kuchni, a nie rekonstrukcję historyczną. Moja nowa lodówka obsługuje Wi-Fi, nie wspominając o tym, że cały nasz dom zmieściłby się w salonie Downton Abbey.

Ale podczas gdy otwarte układy koncepcyjne nadal dominują w planach pięter mieszkalnych – a wielu właścicieli domów, w tym ja, wolałoby przeznaczyć przestrzeń ścian kuchennych na okna i dzieła sztuki, a nie na górne szafki – architekci i projektanci mają za zadanie stworzyć nowe przestrzenie, w których dodam miejsce do przechowywania i ukryję niektóre bardziej niechlujne prace związane z przygotowywaniem posiłków. Niezależnie od tego, czy nazwiesz je zmywalniami, spiżarniami czy kuchniami na zapleczu, te utylitarne przedpokoje są coraz częściej traktowane nie jako relikty przeszłości, ale jako rozwiązania problemów współczesnych rodzin.

„Widzimy to cały czas”, powiedział projektant wnętrz Jean Stoffer z Grand Rapids w stanie Michigan. „Każdy chce mieć takie nieskazitelne życie, ale tak naprawdę nie tak żyjemy. Zmywalnia – gdzie można schować Tupperware lub umyć brudne naczynia po obiedzie, zachowując porządek w głównej kuchni – może być odpowiedzią ”.

Related Post