Porady

Jak wybrać dobre leżaki do ogrodu?

Posted by admin

Latem nie ma nic przyjemniejszego, niż możliwość odpoczynku w ogrodzie. Wygodne leżaki ogrodowe są w stanie zapewnić idealną pozycję do wypoczynku, czytania, opalania się, czy nawet spania. Warto zainwestować w takie leżaki, które będą nie tylko piękne, ale również wygodne i funkcjonalne. Jak dopasować odpowiednie leżaki ogrodowe do własnych potrzeb? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając leżaki do ogrodu?

Warto pomyśleć, przede wszystkim, o aspektach praktycznych. Leżak powinien być stosunkowo lekki, aby można go było bez trudu przenosić i zmieniać pozycję. Obecnie dostępne są bardzo wytrzymałe i solidne leżaki ogrodowe, wykonane z lekkich materiałów, co znacznie podnosi ich funkcjonalność i pozwala na ich bardzo wygodne transportowanie. Poza tym, leżak powinien być składany, aby można go było schować na sezon zimowy i wygodnie przechowywać. W ten sposób, nie zabierze on dużo miejsca w piwnicy, czy innym pomieszczeniu. Poza sezonem, warto zabezpieczyć leżaki przynajmniej folią, aby nie kurzyły się i nie brudziły. W ten sposób nie są również narażone na działanie wilgoci.

Producenci dostarczają dziś modele, które idealnie sprawdzają się dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca przeznaczonego na przechowywanie takich sezonowych artykułów. Leżaki po złożeniu zajmują bardzo mało przestrzeni, a samo składanie przebiega z łatwością.

Leżaki ogrodowe – jakie materiały są najlepsze?

Dzisiaj w sklepach można liczyć na bardzo szeroki wybór pięknych i modnych leżaków ogrodowych. Dostępne są modele wykonane z wysokiej klasy drewna, metalu, czy tworzyw sztucznych. Wszystkie surowce nadają się idealnie do produkcji mebli ogrodowych, jednak w przypadku drewna, należy pamiętać o konieczności zabezpieczania go na początku sezonu specjalnymi preparatami. W przeciwnym razie, leżaki ogrodowe nie będą odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, czy nadmierne nasłonecznienie.

Warto zastanowić się również nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego wykonane jest siedzisko. Ważne, żeby był to materiał trwały i solidny. Powinien być wytrzymały na intensywne użytkowanie, czy promienie słoneczne. Najlepiej zdecydować się na leżaki w jasnej kolorystyce. DLaczego? Ciemne materiały zdecydowanie szybciej płowieją na słońcu, a przez to prezentują się znacznie gorzej. W szczególności dotyczy to kolorów takich, jak granat i czerń. Dobrze, jeżeli część wykonaną z materiału, można z łatwością zdemontować, ponieważ znacznie ułatwia to czyszczenie leżaków i zachowanie ich świeżości.

Co wybrać – leżaki ogrodowe czy fotele?

Decydując się na zakup mebli do ogrodu, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie będzie ich zastosowanie. Jeśli preferujemy wypoczynek przy stole, ze szklanką soku, zdecydujmy się na wygodne fotele, które niekiedy można również rozkładać do pozycji półleżącej. Jeśli jednak siedzisko ma nam służyć do wypoczynku w pozycji leżącej, znacznie lepszym wyborem będą właśnie leżaki. Wiele z nich posiada różne możliwości ustawienia, aby maksymalnie dopasować je do potrzeb osoby korzystającej. Taki leżak można spersonalizować, aby korzystać ze wszystkich jego udogodnień. Wiele osób decyduje się na zakup zarówno foteli, jak i leżaków, aby móc wypoczywać w dogodny sposób, w zależności od konkretnej sytuacji. Warto wybrać modele pochodzące z jednej linii producenta, aby prezentowały się pięknie w ogrodzie.

Related Post