Moda, Porady

Jaki fason sukienki do jakiej figury?

Posted by admin

Idziesz w stronę sklepu, wpatrując się w sukienkę przy szybie (jeśli to ja, prawdopodobnie uderzę głową w szklane drzwi, och!). W swojej głowie masz już ogólny plan dotyczący tego, gdzie co nosić, jak stylizować i tym podobne. Wszystko to w trzydziestosekundowym spacerze do sklepu. Myśląc, że wiesz, jak się ubrać dla swojego typu sylwetki, wkraczasz do sali z podniesioną brodą! Wtedy wszystko się wali, bo sukienka wygląda okropnie. To podsumowuje większość doświadczeń zakupowych. Czemu? Ponieważ to nie jest proste dla twojego typu ciała. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tych podstaw. Jestem tutaj, aby się z tobą podzielić przemyśleniami.

Jak określić kształt swojego ciała?

Ważne jest, aby najpierw poznać swój styl życia, tak samo jak typ swojego ciała. Do określenia sylwetki użyj pomiarów.

Wskazówka – użycie taśmy materiałowej jest lepsze niż taśmy metalowej. Niech taśma nie będzie ani zbyt ciasna, ani luźna, powinna być dopasowana do punktu, w którym myślisz, że się ześlizgnie, ale trzymaj się jej, a uzyskasz najbardziej dokładną liczbę.

Ramię

Pomiar na ramionach jest stosunkowo trudny, ponieważ trudno jest unosić taśmę, zachowując ją nienaruszoną. Jeśli masz wokół siebie ludzi, niech ktoś pomoże ci przynajmniej w tej części. Zacznij od czubka barku (z dowolnej strony), a następnie przenieś taśmę na drugą stronę, aż jej koniec dotknie czubka tego samego barku. Pamiętaj, że taśma powinna znajdować się bardzo blisko ramienia. W ten sposób uzyskasz pomiar w najszerszym miejscu swojego ramienia.

Biust

Stań prosto, zanim to zrobisz, musisz zmierzyć najpełniejszą część swojego biustu. Zacznij od umieszczenia jednego końca taśmy w najpełniejszej części i rozwiń ją od ramion, aby przywrócić ją do miejsca, w którym zaczęłaś. Masz teraz rozmiar swojego biustu. Nie pozwól, aby taśma zgniotła Twoje piersi; powinna trzymać się twojej klatki piersiowej od końca do końca.

Talia

Nie garb się ani nie wciągaj brzucha, po prostu stój tak prosto, jak tylko możesz. Zacznij od najcieńszej części talii powyżej pępka i poniżej klatki piersiowej, to twoja naturalna talia. Owiń taśmę wokół brzucha i przyłóż ją z powrotem do miejsca, w którym zaczęłaś. Jeśli jesteś osobą, która zwykle nosi ubrania poniżej pępka, możesz również zanotować ten wymiar.

Biodra

Musisz zmierzyć obwód najpełniejszej części pośladków, aby uzyskać rozmiar swoich bioder. Zacznij od jednej strony biodra i przeciągnij taśmę od tyłu w kierunku drugiego biodra. Przeciągnij ją z powrotem do punktu wyjścia. Wykonaj to przed lustrem, aby wiedzieć, że taśma jest wypoziomowana.

Jak określić swój typ ciała i odpowiednio się ubierać?

Mówiąc najprościej, typ twojego ciała to zarys twojej struktury. Dlatego zrozumienie swojego typu ciała pomaga w dobieraniu ubrań i dostosowywaniu ich w sposób pasujący również do Twojego stylu. Chodzi o to, aby sukienki, które wybieramy, były piękne i proporcjonalne i podkreślały Twój wygląd. Niski, wysoki, smukły, kręty itp. nie determinuje typu ciała, tylko części ciała. Ponieważ każda z nas ma odrębny kształt, a jednak nasze ciała podlegają większym wahaniom, musimy się do tego trochę przyłożyć.

Related Post