Porady, Wnętrza

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie podłogowe do salonu?

lampy podłogowe w salonie
Posted by admin

Każde mieszkanie powinno być odpowiednio doświetlone – tylko wówczas zapanuje w nim przytulna atmosfera. Brak dostatecznej ilości światła może negatywnie wpływać nie tylko na komfort przebywania w danej przestrzeni, ale również na samopoczucie człowieka. Lampy podłogowe to doskonały pomysł na dodatkowy punkt świetlny w salonie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. 

  1. Funkcjonalna czy designerska – jak powinna być lampa do salonu?

Wybierając lampę do salonu, musisz przede wszystkim zdecydować o tym, jaką nadrzędną funkcję ma spełniać. Lampa stojąca nigdy nie powinna być traktowana jako główne źródło światła, z prostej przyczyny – ma zbyt małą moc i nie jest w stanie dostatecznie rozświetlić całej przestrzeni. Za to wręcz doskonale sprawdzi się jako modny element doświetlający fragment salonu. Dla niektórych jednak mniejsze znaczenie ma aspekt funkcjonalny, a większą uwagę przywiązują do wyglądu lampy. Decyzja o tym, czy stojąca lampa do salonu powinna być przede wszystkim ładna, czy też funkcjonalna, należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

  1. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając stojącą lampę do salonu?

Każdy, kto nie chce, aby zakup lampy podłogowej okazał się totalnym fiaskiem, powinien zwrócić uwagę przy jej zakupie na kilka istotnych aspektów. Dla wielu osób liczy się:

  • design,
  • cena,
  • ilość żarówek,
  • możliwość regulacji.

Poza wspomnianymi wyżej elementami, wybierając lampę stojącą do salony, miej na uwadze również to, aby pasowała do pozostałych elementów w przestrzeni. Dzięki temu zachowasz harmonijny wystrój i unikniesz chaosu.

  1. Czy lampy podłogowe pasują tylko do nowoczesnych wnętrz?

W ostatnich latach niezwykle modny i popularny jest minimalistyczny styl aranżacji pomieszczeń. Jednak mimo to, nie każdy decyduje się na to, aby nowocześnie urządzić swoje mieszkanie. Nie brakuje też zwolenników rozwiązań bardziej tradycyjnym, a ciekawą przeciwwagą dla minimalizmu jest bogaty w dodatki styl rustykalny. Co istotne, możliwości wyboru lamp podłogowych są na tyle szerokie, że każdy może znaleźć produkt pasujący do jego wnętrza. Lampa stojąca to element wystroju przestrzeni, który będzie pasował zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego stylu aranżacji mieszkania.

  1. Gdzie kupić modne lampy podłogowe?

Ciekawe propozycje odnośnie dodatkowego oświetlenia w salonie, w tym także modne lampy podłogowe, znajdziesz na stronie Elampki.pl. Oferta zachwyci swoją różnorodnością nawet osoby mające niezwykle wysublimowane gusta. Renomowane marki, atrakcyjne ceny, liczne rabaty, staranny dobór oferty, indywidualne podejście do klienta i sprawna realizacja zamówienia – to zaledwie kilka powodów, dla których warto zapoznać się z produktami dostępnymi w tym sklepie internetowym.

Related Post