Porady

W co inwestować pieniądze?

Posted by admin

Ustalenie, jak zainwestować pieniądze, może być prawdziwym wyzwaniem.

Jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, kiedy powiem:

Z pewnością nie brakuje informacji na temat dostępnych sposobów inwestowania w erze cyfrowej.

Jednak zbyt wiele informacji może być przytłaczające. Prawda?

Dlatego stworzyliśmy przewodnik, który pomoże Ci dobrze zrozumieć inwestowanie. To doskonałe źródło informacji dla początkujących, którzy chcą zacząć inwestować pieniądze, aby osiągnąć swoje cele finansowe.

Informacje zostały zorganizowane w sposób wyczerpujący, ale niezbyt skomplikowany.

Poniżej znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby nauczyć się inwestowania na przyszłość.

Jak inwestować pieniądze?

Zastanawiając się, jak zainwestować pieniądze, najlepiej zacząć od podstaw. Jestem pewien, że każdy doradca finansowy się z tym zgodzi.

Te podstawy obejmują ustalenie celu inwestycji i określenie, gdzie zainwestować pieniądze, aby najlepiej osiągnąć każdy cel.

Kiedy inwestujesz pieniądze, kupujesz część firmy lub towar z przekonaniem, że wartość tej firmy lub towaru będzie rosnąć w czasie.

Nie zapomnij:

Inwestowanie nie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się, ale raczej sposobem na konsekwentne zwiększanie bogactwa, które już posiadasz. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nawet jeśli inwestowanie jest sposobem na powiększanie bogactwa, nie musisz mieć dużo pieniędzy, aby zacząć.

Rosnące odsetki powodują, że nawet niewielkie sumy pieniędzy można z czasem zamienić w fortuny, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednią inwestycję.

Gdzie powinienem zainwestować pieniądze?

Decydując, gdzie zainwestować swoje pieniądze, masz wiele opcji do wyboru. Te opcje obejmują:

1. Giełda

Najczęstszym i prawdopodobnie najbardziej korzystnym miejscem dla inwestora na lokowanie pieniędzy jest giełda.

Kupując akcje, będziesz właścicielem niewielkiej części firmy.

Kiedy firma osiąga zyski, możesz wypłacić część tych zysków w formie dywidendy w oparciu o liczbę posiadanych akcji.

Kiedy wartość firmy rośnie w czasie, rośnie też cena posiadanych akcji, co oznacza, że ​​możesz je sprzedać w późniejszym terminie z zyskiem.

2. Obligacje inwestycyjne

Kupując obligację, zasadniczo pożyczasz pieniądze firmie lub rządowi (w przypadku inwestorów amerykańskich jest to zazwyczaj rząd Stanów Zjednoczonych, chociaż możesz również kupić obligacje zagraniczne).

Rząd lub firma sprzedająca Ci obligację zapłaci odsetki od „pożyczki” przez cały okres jej istnienia.

Obligacje są zwykle uważane za „mniej ryzykowne” niż akcje, jednak ich potencjał zwrotu jest również znacznie niższy.

3. Fundusze inwestycyjne

Zamiast kupować pojedyncze akcje, fundusze inwestycyjne umożliwiają kupowanie koszyka akcji za jednym razem. Akcje funduszu wspólnego inwestowania są zazwyczaj wybierane i zarządzane przez zarządzającego funduszem.

Ci zarządzający funduszami wzajemnymi pobierają opłatę procentową, gdy inwestujesz w ich fundusz.

4. Rachunki oszczędnościowe

Zdecydowanie najmniej ryzykownym (i prawdopodobnie najgorszym) sposobem na zainwestowanie pieniędzy jest zdeponowanie ich na koncie oszczędnościowym i pozwolenie na zbieranie odsetek.

Jednak, jak to zwykle bywa, niskie ryzyko oznacza niskie zyski. Ryzyko związane z lokowaniem pieniędzy na koncie oszczędnościowym jest znikome i zazwyczaj zwrot jest niewielki lub żaden.

Mimo to konta oszczędnościowe odgrywają ważną rolę w inwestowaniu, ponieważ pozwalają zgromadzić wolną od ryzyka sumę gotówki, którą można wykorzystać na zakup innych inwestycji lub wykorzystać w sytuacjach awaryjnych, aby nie naruszać innych inwestycji.

5. Towary fizyczne

Towary fizyczne to inwestycje, które fizycznie posiadasz, takie jak złoto lub srebro. Te towary często służą jako zabezpieczenie przed trudnymi okresami gospodarczymi.

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć inwestować. W rzeczywistości zaledwie kilka lat przewagi na starcie może często przynieść setki tysięcy dolarów więcej przed przejściem na emeryturę.

Inwestując w wieku dwudziestu kilku lat, najlepiej zacząć od spłaty wszelkich długów, takich jak pożyczki studenckie lub zadłużenie na karcie kredytowej.

Zadłużenie działa dokładnie odwrotnie niż inwestycje, wykładniczo zmniejszając bogactwo, a nie zwiększając, dlatego warto uczynić uwolnienie się od długu swoim pierwszym i najważniejszym celem.

Gdy już będziesz mieć pod kontrolą swój dług, zacznij badać giełdę i inwestować jak najwięcej.

Przyjmij tyle informacji, ile jesteś w stanie, i zacznij zwracać uwagę na firmy wysokiej jakości, które Twoim zdaniem będą rosły z czasem.

Jeśli się zastanawiasz:

Wiedz, że gdy już wybierzesz kilka firm, nie ma znaczenia, ile lub jak mało jesteś w stanie zainwestować.

Zawsze dobrze jest zainwestować tyle, ile jesteś w stanie, ale jeśli zaczynasz od dwudziestki, inwestując zaledwie kilka tysięcy dolarów rocznie, będziesz na dobrej drodze do przygotowania się do emerytury.

Related Post