Porady

Wygoda na stoku – od czego zależy?

spodnie narciarskie
Posted by admin

Komfort i swoboda w poruszaniu się na zimowym stoku w Polsce czy za granicą to podstawa satysfakcjonującego wyjazdu na narty. Jak się do niego przygotować, aby zapewnić sobie tę wygodę? Przede wszystkim pomyśleć o naprawdę dobrej odzieży sportowej. 

Odzież narciarska – podstawa Twojego komfortu

Stok narciarski to bardzo wymagające miejsce, na którym liczy się odpowiednie przygotowanie. Oczywiście wszystko zaczyna się od umiejętności narciarskich i właściwie dobranego do nich sprzętu. Zakup nart, butów czy gogli zawsze warto skonsultować ze specjalistą, który zwróci uwagę na najważniejsze parametry i podpowie, na co naprawdę na danym etapie rozwoju umiejętności narciarskich warto zwrócić uwagę. Ogromny jednak wpływ na to, jak czujesz się na stoku, ma odzież, którą na sobie nosisz. Kurtki, spodnie narciarskie męskie, odpowiednia odzież termoaktywna, dopasowana do kasku czapka czy wygodne rękawiczki – to wszystko w istotny sposób przekłada się na komfort twojego zjazdu. Dobrze skrojone ubrania i akcesoria gwarantują naturalność ruchów, odpowiednio dopasowane materiały sprawiają, że twoje ciało swobodnie oddycha, a tobie nie grozi przegrzanie czy wychłodzenie, odpowiedni poziom wodoszczelności i wiatroszczelności chroni cię przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. 

Ochrona i wygoda

Wybierając spodnie narciarskie czy kurtkę, warto przede wszystkim postawić na funkcjonalność. Dzisiaj wiodący producenci tego typu odzieży proponują nie tylko naprawdę doskonałą technicznie odzież, lecz także ubrania, które są bardzo wygodne, a przy tym mają ciekawy design. Sportalm czy Rossignol mają tutaj naprawdę wiele do zaproponowania. Warto jednak pamiętać, że na przykład przy zakupie spodni trzeba zwrócić uwagę na konkrety. Liczyć się będzie:

  • wodoszczelność – przy naprawdę dobrych jakościowo spodniach może to być nawet do 20 000 mm; warto zwrócić uwagę także na wodoszczelność zamków oraz szwy płaskie klejone, które nie przepuszczają wody.
  • wiatroszczelność – wzmocniona przez zastosowanie odpowiednio dobranej membrany
  • oddychalność – paroprzepuszczalność jest istotna tak w przypadku spodni, jak i kurtki narciarskiej, ponieważ pozwala zachować komfort termiczny. 

W przypadku spodni bardzo istotny jest również sam krój spodni, jego dopasowanie do specyfiki męskiej czy damskie anatomii, zastosowanie docieplenia w miejscach szczególnie narażonych na wychłodzenie, np. na kolanach. 

Related Post