Biznes, Porady

Zarządzanie millenialsami

Posted by admin

Wraz ze wzrostem siły roboczej w pokoleniu millenialsów i awansowaniem poszczególnych osób w szeregach kierowniczych, zrozumienie, w jaki sposób ci pracownicy chcą być zarządzani i jak zarządzają innymi, pozostaje wyzwaniem dla firm ograniczonych do tradycyjnych sposobów pracy

Kiedy Sarah dołączyła do londyńskiego startupu, nie było kierownictwa. „Pozostawiono mnie samej sobie, od czasu do czasu rozmawiałam o motywacji i mentoringu z prezesem” – mówi 27-latka. „Czasami było to zagmatwane, irytujące i bardzo emocjonalne”.

Podobnie jak wielu jej rówieśników, których zazwyczaj określa się jako dzieci pokolenia wyżu demograficznego, w ciągu swojej kariery Sarah była świadkiem wahadła dwóch różnych stylów zarządzania. Tradycyjne hierarchiczne struktury zarządzania zderzały się z płaską organizacją zdezorganizowanych młodych firm.

Biorąc pod uwagę, że millenialsi stanowią już ponad jedną trzecią globalnej siły roboczej, według Manpower Group, sposób, w jaki to pokolenie chce być zarządzane, a następnie zarządza innymi, staje się coraz pilniejszym problemem w nowoczesnym miejscu pracy.

Przepaść między stylem zarządzania millenialsów a tymi, którzy są ponad nimi

„Nie sądzę, żebym była dobrze zarządzana” – mówi 27-latka, która pracuje w wydawnictwie. „Wyższe kierownictwo nie ma zaufania do pracowników i zarządza wszystkim w skali mikro. Jako menedżer staram się budować zaufanie w moim zespole, ponieważ wierzę, że mogą pracować samodzielnie, ale jest to trudne, gdy moje zdanie jest podważane przez moich własnych menedżerów ”.

Mature 60s leader ceo company boss give helpful information to young diverse professionals teach them provide knowledge share ideas and strategic plans motivating to fruitful work, mentoring concept

To doświadczenie jest powszechne wśród millenialsów, którzy twierdzą, że istnieje rozdźwięk między ich oczekiwaniami a kierownictwem. Według raportu Manpower Group na temat karier pokolenia millenialsów, połowa respondentów rozważyłaby odejście z obecnej pracy z powodu braku uznania.

„Jest pomysł, że millenialsi chcą określonego rodzaju zarządzania, ponieważ naprawdę mają do tego uprawnienia” – mówi 34-letni menedżer pracujący dla organizacji non-profit. „Nie sądzę, że to prawda. Zarządzałem młodszymi ludźmi, którzy chcą szybkiego postępu i wydają się czuć, że zasługują na awans każdego roku. Ale udało mi się również zarządzać ludźmi w tym samym wieku, którzy pracują niesamowicie ciężko i nie sądzą, że są gotowi na następny krok”.

„Często stwierdzam, że ludzie naprawdę chcą, aby ich przełożony po prostu ich słuchał”.

Related Post